Opinie o Nas Regulamin archiwalny - black-rock.pl

  REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO 

                                                                                                          01.02.2014 I black-rock.pl


UWAGA! WERSJA ARCHIWALNA OBOWIĄZUJĄCA DO 24.12.2014 r.


I. Dane sprzedającego:

 

1. Właścicielem sklepu internetowego i marki black-rock.pl jest firma Grupa Everest Marcin Konior z siedzibą w Lipowa 129, 34-324 Lipowa, (woj.: śląskie). REGON 243 292 655, NIP 553 225 88 42. (dalej zwany sklepem) (firma prowadzi także m.in. górski portal społecznościowy planetagor.pl, który działa od 2010 roku).

2. Sklep black-rock.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową sprzętu i odzieży outdoorowej, turystycznej, wspinaczkowej i sportowej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.Adres do korespondencji/adres do zwrotu towaru:

Grupa Everest Marcin Konior

Lipowa 129, 34-324 Lipowa

woj: śląskieKonto bankowe sklepu black-rock.pl do przelewów:

Alior Bank S.A.  67 2490 0005 0000 4500 6052 3680II. Przyjmowanie zamówień i obsługa klienta:                  

1. Zamówienia można składać poprzez sklep internetowy oraz e-mail 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Zamówienia można również składać przez telefon w godzinach pracy sklepu tj. od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00. Zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta będą realizowane następnego dnia roboczego.

2. Zapytania w sprawie zamówień i produktów mogą być kierowane do naszego Biura Obsługi Klienta na adres mailowy:sklep@black-rock.pl lub telefonicznie na numer 669 424 966. Kontakt telefoniczny możliwy jest w godzinach pracy sklepu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00.

 

III. Realizacja zamówienia: 

1. Warunkiem koniecznym do realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta jego imienia, nazwiska, adresu dostawy, numeru telefonu i adresu e-mail. Każde złożone zamówienie musi zostać potwierdzone przez Klienta. Brak potwierdzenia w ciągu 5 dni roboczych skutkuje brakiem jego realizacji przez sklep.

2. Numer telefonu Klienta jest konieczny tylko i wyłacznie w celu ewentualnego kontaktu w sytuacjach szczególnych tj. pojawienia się problemów w trakcie realizacji zamówienia lub przesyłki i nie będzie wykorzystywany przez sklep w jakimkolwiek innym celu.

3. Zapłaty za towar można dokonać w formie przedpłaty poprzez przelew elektroniczny, bankowy lub przekazem pocztowym.

4. Realizacja zamówienia następuje po otrzymaniu przez sklep zapłaty za zamówienie.

5. Zamówienia opłaconego i wysłanego nie można anulować. Klient może dokonywać zmian w zamówieniu lub je anulować do momentu przekazania zamówienia do wysyłki przez sklep.

6. Sklep zastrzega sobie prawo do niezrealizowania zamówień budzących wątpliwości. W tym wypadku sklep skontaktuje się z Klientem w celu wyjaśnienia wątpliwości.

7. Czas realizacji zamówienia (podany dla każdego produktu na karcie produktu) jest uzależniony od wybranej przez Klienta formy wysyłki towaru. Na czas otrzymania towaru składa się czas potrzebny do skompletowania i zapakowania przesyłki przez sklep oraz czas dostawy towaru przez kuriera bądź pocztę, przy czym w czasie realizacji zamówienia uwzględniane są tylko dni robocze. Więcej na temat czasu realizacji zamówienia zobacz tu>.

8. Zamówienie, które składa się z kilku towarów o różnym czasie realizacji zamówienia jest realizowane po skompletowaniu całości zamówienia przez sklep, czyli po upływie najdłuższego z przewidzianych czasów realizacji zamówienia.

9. Aby złożyć zamówienie należy zapoznać się z regulaminem sklepu i go zaakceptować poprzez zaznaczenie znacznikiem odpowiedniej rubryki w koszyku-formularzu zamówienia.

10. Złożenie zamówienia i dokonanie zakupu może nastąpić z pominięciem procedury rejestracji (zamówienie jako Gość) bądź być poprzedzone wypełnieniem przez zamawiającego, w sposób prawidłowy, formularza rejestracyjnego, w szczególności podania wymaganych w formularzu danych osobowych, adresu e-mail - wykorzystywanego później jako login – i ustalenia przez zamawiającego hasła (zamówienie jako zarejestrowany użytkownik sklepu).  Złożenie zamówienia uwarunkowane jest akceptacją przez Klienta regulaminu sklepu black-rock.pl. Czynności rejestracyjne dokonywane są jednorazowo, a kolejne zamówienia realizowane są na podstawie logowania się Klienta w sklepie poprzez podanie loginu i ustalonego hasła. 

11. W przypadku braku towaru na magazynie Klient zostanie przez sklep poinformowany o tym fakcie i związanym z tym przedłużeniem czasu realizacji zamówienia.

 

IV. Ceny towarów i oferta           

1. Ceny towarów znajdujących się w sklepie wyrażone są w złotych polskich, zawierają podatek vat i nie zawierają kosztów przesyłki. Koszt przesyłki jest wskazany w Polityce dostaw.

2. Sklep black-rock.pl zastrzega sobie prawo do dokonania na bieżąco zmian w cenach towarów znajdujących się w ofercie jak również przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych oraz wyprzedaży.

3. Informacje o cenie produktu podane są na karcie produktu. Są to ceny obowiązujące w danej chwili i mogą one ulegać zmianom. Klient i sklep są związani ceną obowiązującą w chwili złożenia zamówienia.

4. Produkty prezentowane w sklepie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego, natomiast stanowią one zaproszenie do składania ofert przez Klientów. Klient dokonując zamówienia, za pomocą narzędzi dostępnych na stronie internetowej sklepu, telefonicznie lub e-mailowo, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu.

5. W przypadku ewentualnej zmiany niektórych parametrów technicznych przez producenta lub zmiany ceny produktu, pracownik obsługi jest zobowiązany do natychmiastowego poinformowania Klienta o tym fakcie, za pomocą poczty elektronicznej lub telefonu i umożliwienia wycofania zamówienia. Wszelkie ewentualne koszty z tytułu odstąpienia ponosi sklep black-rock.pl.

 

V. Czas realizacji zamówienia

1. Przy każdym towarze podany jest przewidywany czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który upływa od przyjęcia zamówienia do realizacji (moment wpływu zapłaty na konto bankowe sklepu) do momentu przekazania paczki ze sklepu do przewoźnika realizującego dostawę, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji jest wysyłane w chwili skompletowania całego zamówienia. Termin wysyłki paczki z wieloma produktami określany jest na podstawie towaru o najdłuższym czasie realizacji.

2. Faktyczny czas, w którym przesyłka zostanie dostarczona do rąk Klienta należy obliczyć w nastepujący sposób:

Czas dostarczenia paczki do rąk Klienta=czas na zaksiegowanie przelewu zapłaty za towar na konto bankowe sklepu (zwykle od 1 godz. do 2 dni w zależności od banku i formy przelewu)+czas realizacji zamówienia przez sklep (24 godziny – 7 dni w zależności od asortymentu) + czas dostarczenia paczki przez przewoźnika (24 godziny – kurier i InPost (90% przypadków) oraz 2-7 dni - Poczta Polska).

W każdym wypadku Klient może się skontaktować telefonicznie lub e-mailowo z obsługą sklepu w celu uzyskania informacji o czasie dostarczenia do jego rąk konkretnej przesyłki.

3. Klient może śledzić losy swojej przesyłki na podstawie wygenerowanego nr przesyłki na odpowiednich stronach internetowych kuriera DHL, a także stronach Paczkomatów InPost oraz Poczty Polskiej.

4. Sklep wysyła towary jedynie na terytorium Polski, poprzez następujących, sprawdzonych przewoźników: Kurier DHL, Poczta Polska i Paczkomaty InPost. Odbiór osobisty na terenie Bielska-Białej jest możliwy jest tylko i wyłacznie po wcześniejszym umówieniu z obsługą sklepu. Szczegółowe informacje na temat cen i sposobów wysyłki znajdują się na stronie "Polityka dostaw sklepu black-rock.pl"

 

VI. Odstąpienie od umowy/zwroty

1. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży lub wymiany towaru na inny dostępny w sklepie black-rock.pl, bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Towar jest zwracany na zasadach opisanych w USTAWIE z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów.

2. Zwracany przez Kupującego towar powinien w miarę możliwości zostać opakowany w sposób zapewniający brak uszkodzeń w trakcie transportu.

3. Koszt odesłania towaru ponosi Kupujący. 

4. Zwracany nie może być produkt, który powinien być zwrócony w ramach reklamacji.

 

VII. Reklamacje

1. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia niezgodności z umową otrzymanego towaru, jeśli niezgodność ta istniała w chwili wydania towaru Klientowi. Złożenie reklamacji przez klienta powinno nastąpić w terminie nie późniejszym niż 2 lat od dnia zakupu. Do prawidłowego złożenia reklamacji wymagany jest dowód zakupu - paragon lub faktura.

Sprzedawca ma 14 dni od daty otrzymania reklamacji na jej na rozpatrzenie.

2. Klient składający reklamację powinien powiadomić o tym sklep e-mailowo lub telefonicznie, a następnie wadliwy towar odesłać na adres sklepu, z dołączonym paragonem/fakturą oraz wypełnionym i podpisanym formularzem reklamacyjnym dostępnym na stronie sklepu.


VI. Gwarancja

1. Towary sprzedawane przez sklep black-rock.pl są objęte gwarancją udzieloną przez producenta lub dystrybutora danego towaru.

2. W przypadku towaru, na który producent lub dystrybutor udzielił gwarancji, Klient może reklamować wady dostarczonego towaru korzystając z uprawnień wynikających z udzielonej gwarancji.

3. Warunki oraz sposób zgłoszenia i rozpatrzenia zgłoszonych przez Klienta wad, a także zakres roszczeń gwarancyjnych Klienta, określone są w tresci gwarancji producenta lub dystrybutora danego towaru.

4. Gwarancja na zakupiony towar nie wyklucza skorzystania przez Klienta z uprawnień przysługujących konsumentom z tytułu niezgodności towaru z umową.

 

VII. Uszkodzenia lub braki powstałe w transporcie

1. Wszystkie przesyłki kurierskie UPS oraz DHL wysyłane przez sklep black-rock.pl są całkowicie bezpieczne, ponieważ objęte zostały stałym ubezpieczeniem od uszkodzeń w transporcie. Ubezpieczenie to wygasa z chwilą wręczenia przesyłki Klientowi.VIII. Dane osobowe

 1. Dane klienta gromadzone w sklepie, są całkowicie bezpieczne i podlegają ochronie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania. Administratorem danych osobowych jest firma GRUPA EVEREST Marcin Konior, Lipowa 129, 34-324 Lipowa. Szczegółowe informacje na ten temat naszych zasad ochrony prywatności znajdują się w Polityce prywatności sklepu black-rock.pl. Akceptując powyższy regulamin klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych podanych w formularzu zamówienia, do celów prawidłowej realizacji jego zamówienia złożonego w sklepie black-rock.pl przez firmęGRUPA EVEREST Marcin Konior, Lipowa 129, 34-324 Lipowa.

2. Powierzone dane osobowe są wykorzystywane w celu realizacji zawartej umowy a także - jeśli Klient wyrazi na to zgodę - w celu informowania Klienta o nowościach, promocjach i usługach oferowanych przez sklep.

3. Dane osobowe w sklepie black-rock.pl są należycie chronione i w żadnym wypadku nie zostaną udostępnione innym podmiotom dla celów handlowych lub marketingowych.

 

IX. Postanowienia końcowe

1. Umowa sprzedaży towarów w sklepie internetowym black-rock.pl jest zawierana między Klientem, a firmą GRUPA EVEREST Marcin Konior, do której należy sklep i marka black-rock.pl.

2. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za błędy w obsłudze zamówienia lub innych dyspozycji Klienta, powstałe wskutek przekazania przez Klienta błędnych danych.

3. Sklep wykorzystuje pliki cookies do obserwacji sposobów użytkowania strony www.black-rock.pl. Rodzaje plików cookie, z których korzysta Sklep to:

a. Cookies sesji - działają tylko podczas przeglądania stron serwisu umożliwiając tym samym prawidłowe ich funkcjonowanie.

b. Cookies trwałych - pozostają na komputerze po odwiedzeniu strony www.black-rock.pl

c. Cookies podmiotów zewnętrznych - umożliwiają dostosowanie wyświetlanej strony do preferencji Klienta. Klient ma możliwość korzystania ze strony internetowej bez wykorzystywania mechanizmu cookies, ale może to oznaczać, że niektóre funkcje lub usługi sklepu nie będą działać poprawnie. Jeśli Klient nie wyraża zgody na korzystanie z plików cookies powinien, w dowolnym momencie, zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

4. Wszelkie sprawy sporne wynikłe z zawartych umów sprzedaży w sklepie internetowym black-rock.pl będą rozpatrywane i załatwiane w trybie polubownym. W razie braku możliwości polubownego załatwienia sprawy sądem właściwym dla rozpatrywania ewentualnych sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy rzeczowo i miejscowo dla rozstrzygnięcia sporu.

5. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a w szczególności Kodeksu Cywilnego, Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141 z 2002 r., poz.1176, z późn. zm. ) oraz przepisy Ustawy o ochronie niektórych praw Konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. nr 22 z 2000r. ,poz.271 z późn. zm.).

6. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia: 1 lutego 2014 r.